Yeni Başlayanlar İçin Hisse Senedi Tüyoları

Kısa vadede büyük kazançlar sağlamayı hedefleyen kişiler borsaya giriş yaparak hisse senedi satın alma işlemini gerçekleştirmektedir. Ancak, borsadan kazanç sağlayabilmek için kısa, orta ve uzun vadede hedeflerinizi doğru belirlemeli, al-sat işlemleri için doğru zamanları gözlemlemelisiniz. Aksi takdirde borsa dünyası, hayal ettiğiniz gibi kazançlar getirmek yerine sizleri zarara uğratarak hayallerinizi yok edebilir. Yeni başlayanlar için hisse senedi tüyolarını bu yazının devamında bulabilirsiniz.

Hisse Senedine Yeni Başlayanlar Öncelikle Ne Yapmalı?

Yeni başlayanlar için hisse senedi tüyoları, kişilerin borsa dünyasına giriş yapmadan bu dünya hakkında bilgilenmesini ve ileriye dönük planlarını daha mantıklı şekilde yürütmesini sağlamaktadır. Burada sizlere aktarılan konular herhangi bir yatırım tavsiye değildir. Yatırımlarınızı nasıl kullanmalı ve nasıl devam ettirmelisiniz üzerine bir çalışmadır. Yatırım hamlelerinizi yine sizler seçerek kendi risklerinizi kendiniz almaktasınız.

1-Uzun Vadeli Hedefler Belirleyin

Borsa dünyası içinde kısa vadede gelir kazanmak mümkündür ancak sanıldığı kadar kolay değildir. Gün içerisinde ya da aylar içerisinde kısa vadede kazanç sağlamak isteyen kişilerin borsa hakkında yeterli bilgi donanımına sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde kazançlarını kısa sürede zarara uğratacaktır. Kısa sürede yapılan işlemler günlük, haftalık veya aylık dalgalanmalardan yararlanarak al sat işleminin yapılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Borsa hakkında gerekli bilgiye sahip olan kişiler dalgalanmalardan faydalanarak günlük belirli ölçülerde kazançlar sağlayabilir. Ancak sizler, borsa hakkında gerekli bilgiye sahip olmadan giriyor iseniz kısa vadeli yatırımların sizi üzme olasılığı yüksektir. Şirketlerin ve yatırım yaptığınız firmaların uzun vadede zarar etme oranı ve olasılığı daha azdır. Üstelik kazanç sağlamanız daha olası bir durumdur. Yeni başlayanlar için hisse senedi tüyolarının başında bu uyarıyı yapmamız gerekmektedir.

2- Borsa Hakkında Bilgilenin

Borsa dünyasındaki birçok sözcüğü anımsamış olabilirsiniz ancak bu sizlerin yeterli donanıma sahip olduğunuzu göstermez. Hisse senedi tüyoları içerisinde, hisse senedini satın alırken birden farklı hisse türüyle ve terimleriyle karşılaşmaktasınız. Yapacağınız işlemler hakkında bilgili olmanız durumda, daha sağlıklı ve kazançlı işlemleri yapabilirsiniz. Bilgilerinizin üzerine tecrübenizi de koyarak zaman içerisinde kazanç sağlayan biri haline gelebilirsiniz.


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve tüm altcoin alım satımları için tıkla.

3- Küçük Yatırımlarla Başlayın

Yeni başlayanlar için hisse senedi tüyolarında 3. Madde olarak küçük yatırımlarla başlamanızı önerebiliriz. Daha büyük miktarlarda para yatırarak daha büyük oranda kazanç sağlayabileceğinizi ve kısa süre içerisinde zengin olacağınızı hayal ediyor olabilirsiniz. Böyle bir ihtimal gerçekten var ancak herkesin başına gelebilecek bir olay değildir. Borsayı, terimleri, hamleleri, al sat işlemleri gibi birçok farklı konuda bilgi sahibi olmadan mantıklı ve doğru kararlar alamayabilirsiniz. İşinizi şansa bırakmamak amacıyla ilk etapta küçük para miktarlarıyla giriş yapabilir ve sistemi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Düzeni ve hamleleri kavramaya başladıktan sonra isteğinize göre para miktarını arttırarak daha büyük hisse senetlerini alabilirsiniz.

4- Hisse Senedi Yatırımlarınızı Bölün

Hisse senedi yatırımlarınızı bölmek, yeni başlayanlar için hisse senedi tüyoları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Bütün varlık ve paranızı tek bir yatırım üzerinde şekillendirmek sizleri çok mutlu edebileceği gibi çok da üzebilir. Bu yüzden borsa içerisindeki varlıklarınızı sektör içerisindeki farklı şirketlere dağıtarak olası dalgalanmalarda büyük zararların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca yatırımlarınızı turizm, gıda, havayolu gibi farklı sektörlerdeki farklı firmalara bölerek riskinizi daha da azaltabilirsiniz. Yatırımlarınızdan biri düşüş gösterse dahi diğerlerinden yükselme bekleyebilirsiniz.

5- Paranızın Tamamını Yatırmayın

Yeni başlayanlar için hisse senedi tüyoları içerisinde büyük önem taşıyan noktalardan bir tanesi mal varlığınızın tamamını borsa yatırmamanız gerektiğidir. Küçük veya büyük miktarlardaki hamlelerinizi, her zaman olası diğer seçenekleri düşünerek hareket etmelisiniz. Para miktarının tamamını kullanmanız halinde olası düşüşlerde hamle yapma şansınız kalmaz ve tamamen şansın sizi sürüklemesini izlemek zorunda kalabilirsiniz.

Yorum yapın