YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? YARDIM ALMAK İSTİYORUM (2021 KORONA YARDIMLARI)

Covid-19 salgını nedeniyle bir çok vatandaşımız işinden ayrılmak ve ara vermek zorunda kaldı. Bununla birlikte vatandaşlarımız maddi sıkıntılar çekmekte. Bizlerde siz değerli vatandaşlarımız için maddi destek yardımları hakkında bir yazı hazırladık.

Sizler için Ogirisim ailesi olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerde sitemizde sosyal yardımlaşma başvurularını valilik, kaymakamlık, devlet ve belediyeler olmak üzere iş adamları ve holding’leri de bir araya getirerek derliyoruz. 

Öncelikle yapmanız gereken adımları sizlerle paylaşıyoruz

1. Covid-19 dönemi öncesinde bağlı bulunduğunuz valilikler veya kaymakamlıklar aracılığı ile sosyal yardım başvurusu yapabiliyordunuz. Bu durum yine geçerliliğini korumaktadır. Bağlı bulunduğunuz kaymakamlık ya da valilik binasına gitmeden internet üzerinde kısa bir araştırma ile valilik veya kaymakamlığın telefon numarasını öğrenerek arayabilir ve destek isteyebilirsiniz.

2. Belediye ve Valiliklerin başlattığı resmi sosyal yardımlaşma programlarına başvuru yapın. Ogirisim.com  üzerinde tüm yardımları tek bir kategoride topladık ve her il bazında bu yardım programlarının detaylarını okuyup, inceleyip yayınlıyoruz. Aşağıdaki haber başlıklarına tıklayarak yardım detaylarını ve başvuru yollarını görebilirsiniz.

TIKLA, ÜCRETSİZ BAŞVURU YAP → PTT 1000 TL SOSYAL YARDIMLAŞMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

3. Bununla birlikte devletimiz tarafından başlatılan yardım kampanyaları da mevcut. Bu destek programlarına internet üzerinden başvurabilir ve destek isteyebilirsiniz. Bu programlar arasında en çok göze çarpan “Açık Kapı” projesidir. Bu proje ile yardıma ihtiyaç duyduğunuz konuyu İçişleri Bakanlığı’na iletebiliyorsunuz. Sadece gıda ve maddi yardım değil güvenlik gibi farklı konularda da yazabiliyorsunuz.

Umuyoruz ki bu Covid-19 salgını belasından ülke olarak bir an önce kurtulur ve daha güzel günlere kavuşuruz. Eğer yardım talebiniz varsa henüz yardım alamadıysanız bu haberin altına yorum yaparak hayırsever insanların sizi görmesine vesile olabilirsiniz.

Ogirisim.com ailesi olarak sağlıklı günler diliyoruz.

Yorum yapın