Sermayesiz İş Fikirleri

Satış Ortaklığı(Affiliate) Veren Türk Firmalar Hangileri? Affiliate Nedir? 2021 GÜNCEL

Satış Ortaklığı firmaların en etkili reklam yöntemlerinin başında gelir.Bu konumuzda Affiliate olarak kullanılan, "Satış Ortaklığı Nedir?Nasıl Yapılır?

Satış Ortaklığı firmaların en etkili reklam yöntemlerinin başında  gelir.Bu konumuzda Affiliate olarak kullanılan, “Satış Ortaklığı Nedir?Nasıl Yapılır? Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler Hangileridir?” gibi aklımıza takılan tüm sorulara yanıt bulacağız.

Satış Ortaklığı (Affiliate) Nedir?

Gelenekselleşen fiziksel satış ortaklığı, günümüzde yerini internet ortamındaki satış ortaklığına bıraktı. Fiziksel yada sanal ortamdan satış yapan bir firma için en etkili müşteriye ulaşma yöntemi satış ortaklığıdır. Satış ortaklık programında, fiziksel yada sanal satış yapan firmanın internet sitesinden bir bağlantı oluşturulup, yayıncı olacak satış ortağına aktarılır. Oluşturulan bağlantı üzerinden gelecek olan her müşteri, belirli sistemler aracılığı ile takip edilir. Müşteri, bu bağlantı üzerinden ürün veya hizmet satın aldığında, yayıncının belirtilen komisyon oranındaki tutar bakiyesine eklenir. Affiliate sistemlerinin büyük bir çoğunluğu böyle çalışır.

Affiliate kısaca etkili bir pazarlama yöntemidir. Yayıncı, satış ortaklığı veren bu firmalara kendisi için özel oluşturulmuş bağlantı üzerinden müşteri çekmeye çalışır. Günümüzde sosyal medyalar müşteri bulma konusunda oldukça popülerdir. Şimdi satış ortaklığı (affiliate)veren Türk firmalara hep birlikte göz atalım ;

1-Çiçek Affiliate Marketing Hakkında Bilmeniz Gerekenler? - Moradam
Sepeti

Türkiye’nin en büyük çiçek satış sitesi olarak hizmet veren çiçek sepetinde satış ortaklık programı bulunuyor. İnternet sitelerinden, sosyal medya da satış yapmayı hedefleyen kişilere eşsiz fırsatlar sunuyor. Satışı yapılan ürünler için satış ortağına %30’a varan komisyon imkanı sağlıyor.

Çiçek Sepeti satış ortaklık programına buradan göz atabilirsiniz.

2-Biletix

Türkiye’nin en büyük bilet satış platformu olan Biletix’de satış ortaklık programı(affiliate) sunuyor. Bağlantınız üzerinden yapmış olduğunuz bilet satışlarından komisyon elde etmenizi sağlıyor.

Biletix satış ortaklık programına buradan göz atabilirsiniz.

3-Sigortam.net

Bütün sigorta türlerini, karşılaştırmalı değerlendirmeler ile sunan sigortam.net’de de satış ortaklık programı mevcut. İnternet sitelerine yönlendirmiş olduğunuz kullanıcıların sigorta satın almalarıyla birlikte komisyon sağlayabiliyorsunuz.

Sigortam.net satış ortaklık programına buradan göz atabilirsiniz..

4-Turkcell

Ülkemizde telekominükasyon firmaları arasında en popülerler arasında yer alan Turkcell de satış ortaklığı programı sunuyor. Sadece hat satışı ile kalmayıp, birçok ürün satışı içinde komisyon sağlıyor.

Turkcell satış ortaklık programına buradan göz atabilirsiniz.

5-N11

2013 yılında hizmet vermeye başlayan n11,ülkemizde e-ticaret sektöründe en hızlı büyüyen markalar arasında yer alıyor. İçerisinde milyonlarca ürün barındıran n11’de affiliate sistemine sahip. Satış ortaklığı yapmayı düşünen kişilerin mutlaka göz atmasını öneririm. Ürün çeşitliliğinin bol olduğu n11’de komisyonlar da oldukça yüksek.

N11 satış ortaklık programına buradan göz atabilirsiniz.

6-İkea

Dünyada en çok bilinen mobilya mağazaları arasında yer alan İsveç merkezli İkea’da da affiliate sistemi mevcut. Firmanın web sitelerine yönlendirmiş olduğunuz müşterilerin, yapmış olduğu satın alımlardan gelir elde edebilirsiniz.

İkea satış ortaklık programına buradan göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Gerçekten açıklayıcı bir metin emeğinize sağlık ben faydasını gördüm Kastamonu dan selamlar

  2. Ben çiçeksepetinin affiliate programını kullanıyorum.Çevremde alışveriş yapacak olan kişilere kendi linkim üzerinden satın almalarını sağlayarak güzel karlar elde edebiliyorum.Ancak ilgi isteyen bir iş modeli olduğuda kesin

    1. Aradığım bilgileri bu yazıda buldum ve gerekli başvurularıda yaptım. Geri dönüşler olumlu olursa buraya gelip ayrıca teşekkürlerimi ileteceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir