Evde Doğal Ruj Yaparak Para Kazanma 2021 GÜNCEL

Kadınlar için olmazsa olmaz makyaj malzemesi olan rujlar,sık kullanıldığında dudaklara zarar verebiliyor.Özellikle ucuz ve kalitesiz ruj kullanımı,dudakların renginin solması ve ağız çevresinde yaralar meydana gelmesi gibi problemlere yol açabiliyor.Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için,kullandığımız ruju kaliteli seçmeliyiz ya da evde organik rujlar yaparak kullanmalıyız.Ancak kalite rujların fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle evde kendi rujumuzu yapmamız hem daha sağlıklı hemde daha ucuz olacaktır.Üstelik evde kendi yapmış olduğumuz doğal rujları satarak para kazanabiliriz.

Evde Doğal Ruj Nasıl Yapılır?

Kadınların birçoğu içerisinde zararlı kimyasal bulunan rujlar kullanıyor.Dudaklarımızda yağ bezeleri bulunmadığı için,kuruduğunda elinize ilk geçen nemlendirici ya da ruju sürmeniz,ilerine dudakların rengini yitirmesi,kuru ve bakımsız gözükmesi gibi sonuçlarla karşılaşmanıza yol açabilir.Yediğimiz şeylerin nasıl doğal olmasına dikkat ediyorsak,kullanacağımız rujların da doğal olmasına dikkat etmeliyiz.Evde doğal ruj yapımı sanılanın aksine oldukça kolaydır.Ev ortamında yapabileceğiniz organik rujlarla da göz alıcı dudaklar elde edilebilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte evde kendi rujumuzu nasıl yapacağımızı öğrenelim;

Evde ruj yapımı için gereken malzemeler;

 • 2 çay kaşığı bal mumu
 • 1 yemek kaşığı badem yağı(burada badem yağını tercih etmemizin nedeni,dudaklarımızda yağ bezlerinin olmaması sebebiyle çabuk kurumasını önlemek için)
 • 1 çay kaşığı karite yağı (Karite yağı doğadaki en saf ve besleyici yağlardan birisidir. Kremsi dokusu sayesinde hem uygulaması hem de kullanımı oldukça kolaydır. Normalde tereyağı gibi bir kıvamı olmasına rağmen farklı ürünlerdeki kullanımı ile çok daha sıvı formlara girebilmektedir.)Karite yağını aktarlardan temin edebilirsiniz.
 • Elde etmek istediğimiz renk ne ise o renkten 1 tatlı kaşığı ucu gıda boyası

Bu malzemeleri bir cam kasenin içine ekleyerek kaynar su dolu tencerenin içerisinde ortalama 15 dakika bekletiyoruz.Bekletmemizin sebebi bal mumu ve karite yağının eriyip sıvı bir hale gelmesi.15 dakikanın sonunda eriyen karışımımızı,kaşık yardımıyla iyice karıştırıyoruz.İstediğimiz rengi elde edene kadar karıştırdıktan sonra ağzı kapalı bir kap içerisine koyarak buzdolabında 1 gece bekletiyoruz.ve doğal rujumuz hazır!


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve tüm altcoin alım satımları için tıkla.

Yapmış olduğunuz karışımları eski ruj kaplarınıza doldurarak da buz dolabında bekletebilirsiniz.Böylelikle çantanızda taşımanız daha kolay olacaktır.Bu yöntem sayesinde istediğiniz renkte doğal ruj elde edebilirsiniz.Belirli bir süre doğal ruj kullandıktan sonra dudaklarınızdaki olumlu değişimi farkedeceksinizdir.Şimdi gelin evde yapmış olduğunuz doğal rujları satarak nasıl para kazanabileceğinize bakalım.

Evde Doğal Ruj Yaparak Para Kazanma

Piyasada bulunan doğal rujların pahalı olması sebebiyle birçok kadın kalitesiz rujları kullanmak zorunda kalıyor. ancak evde kendiniz yapacağınız doğal rujların maliyetinin düşük olması sebebiyle,üzerine ufak kâr ekleyerek çevrenizdekilere çok kolay bir şekilde satabilirsiniz.Özellikle kuaförler ve güzellik salonları sizin en sadık müşterileriniz olabilir.Burada dikkat etmeniz gereken nokta,satmak için yaptığınız rujları boş ruj kapları alarak onların içerisine doldurmanız gerekecektir.Güzel ve şık kapların içine doldurarak müşteriye sunmanız satışınızı büyük ölçüde arttıracaktır.

Bu konumuzda sizlere evde doğal ruj nasıl yapılır ve yapmış olduğunuz doğal rujları nasıl satacağınız hakkında bilgiler vermeye çalıştık.Dilerseniz Evde Doğal Saç Boyası Yapma konumuza da göz atabilirsiniz.

“Evde Doğal Ruj Yaparak Para Kazanma 2021 GÜNCEL” üzerine 6 yorum

 1. karite yağı gerçekten dudaklara çok iyi geliyor özellikle soğuk havalarda kurumasını baya bir engelliyor

  Cevapla
 2. arkadaşlar internetten kozmetik ürünleri sipariş etmeyin.maybelline in orjinal diye istettiğim ruju bayatlamış bir şekilde geldi

  Cevapla
 3. kızlar danla bilic in rujunu almayın gerçekten çok kötü o parayı hiç haketmiyor evde kendiniz yapın daha iyi cidden

  Cevapla

Yorum yapın