Dropshipping Nedir?Detaylı Anlatım 2019

Dropshipping,kısaca online ticaret yapmak istediğiniz de,satacak bir ürüne sahip olmadan stoksuz olarak başkasının malını satmaktır.Böylelikle yatırımsız ticaret yapıp,risk faktörünü minimuma indirmiş oluruz.En fazla karşılaşılan sorular ise;Ürünleri nereden bulurum?Ürünü hangi pazar da satabilirim?Kazanç oranları nedir? benzeri sorulardır.

Bu soruların yanıtı yapmak istediğiniz Dropshipping e göre farklılık gösterir.Kendi ürününüzü  de satabilirsiniz, başka birisinin ürününü de.Ürünü satabileceğiniz bir çok pazar vardır bunlardan en popüleri tartışmasız,dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan amazon’dur.Kazanç oranları ise ürünü satacağınız pazara göre değişiklik gösterir.Ürün bir pazar da ne kadar az ise,kazanç oranı o kadar yüksek olur.Örnek vermek gerekirse;Hereke’de dokunan ünlü el dokuma halısını New York pazarında satmak,İstanbul pazarında satmaktan çok daha karlıdır.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping i 2 tür yapabilirsiniz.

1-İmalatçıdan toptan alıp perakende olarak satmak.


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve tüm altcoin alım satımları için tıkla.

2-Aracılık yaparak stoksuz satış yapmak.

Dropshipping yapanlar genel de,Çin’in en büyük e-ticaret sitesi olan alibaba.com da satılan ürünü,ABD’nin en büyüğü olan amazon.com da üzerine kârını koyarak listeler.Bu ürünleri Çin’deki üreticiyle iletişime geçerek  toptan alıp perakende olarak amazon üzerinden satabilirsiniz.

Amazon.com, satış yapmak isteyen kullanıcılarına aylık belirli bir ücret karşılığında depo kiralar ve amazon üzerinden satmış olduğunuz ürünlerin siparişlerini kendi paketler ve gönderir.Bu yöntem;1-İmalatçıdan toptan alıp perakende olarak satma yöntemidir.

2.bir yöntem ise,Çin’de satılan bir ürünün üzerine kâr koyarak amazon üzerinden ABD vatandaşlarına satış yapmaktır.Örnek vermek gerekirse;Alibaba.com üzerinde 1 $ a satılan mangal eldivenini,amazon üzerinden 5-10 $ a satabilirsiniz.Bu yöntem ise 2-Aracılık yaparak stoksuz satış yapma yöntemidir.

Sistem şu şekilde çalışır;Siz Çin’deki ürünü amazon da listelersiniz.Sipariş geldiğinde Çin’deki satıcıyla iletişime geçerek,ürünün siparişi veren müşterinin adresine fiyat etiketsiz olarak kargolanmasını talep edersiniz.

ABD ‘de yaşan birisi neden Çin’den ucuz almak yerine benden alsın diye sorabilirsiniz.Ancak ülkenin ekonomik durumunu göz önünde bulundurduğumuz da,ürün araştırması yapmak yerine güvendiği e-ticaret sitesi olan amazon üzerinden satın almayı tercih ediyorlar.Yapılan araştırmalara göre,ABD’de yıllık online alışveriş de 100 milyar dolar üzerinde harcama yapılıyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Her 2 yöntem için de 2 site üzerinden hesap oluşturmanız gerekecektir.

1.yöntemi yapmak isteyenlerin ürün teslimat süresi daha kısa olacağından,müşteriler tarafından daha çok tercih edilecektir.

2.yöntem de amazon da listelediğiniz ürüne gelen siparişi,Çin’den alıp ABD ye kargolaya bilmeniz için bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.Bu yöntem de teslimat süresi 15 günü bulabiliyor.

Ürün seçimi yaparken,geri iade problemiyle karşılaşmayacağınız ürünler seçmelisiniz.Örneğin ayakkabı satıyorsanız,numarası uymadığı takdir de,müşteri geri iade etmek isteyecektir.Bunun yerine iade oranının düşük olduğu mangal eldiveni gibi ürünler tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Ürünü listelerken yüksek kaliteli fotoğraflar ve detaylı açıklama yapmanız çok önemlidir.Müşteri ürün hakkında ne kadar fazla bilgiye sahip olursa,satın alma işlemi o kadar çok gerçekleşecektir.

[geo_ad]

 

  • Piyasa da belirli bir ücret karşılığı Dropshipping eğitimi verdiğini iddia eden birçok kişi mevcuttur.Ancak bunların hiçbirine ihtiyaç duymadan siz de yapabilirsiniz.
  • Beklentinizi yüksek tutmayın ve sabırlı olun.Aylık x.xxx $ para kazanıyorum gel sende kazan reklamlarına itibar etmeyin.Çünkü kimse o kadar büyük paralar kazandığı alanda rakip yaratmak istemez.
  • Takıldığınız noktalar da,internet üzerinden araştırma yapın.Eğer ingilizce biliyorsanız Dropshipping de 1-0 öndesiniz demektir.
  • Bu işi ilk olarak ufak bir ürün listeleyerek yapmayı deneyin.Büyük paralarla bilmediğiniz bir işe ASLA girmeyin.

Bu konumuzda son zamanlar da adından sıkça bahsettiren Dropshipping yönteminden bahsettik.Takıldığınız konular da,yazı altından iletişime geçerek soru sormaktan çekinmeyin.Dilerseniz sitemizdeki diğer konulara da göz atarak,internetten para kazanma,ticaret yapmak için kredi desteği veren yerler gibi konulara da ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:[button style=”” color=”uckan-btn–blue” size=”uckan-btn–small” link=”https://evdepara.com/cinden-urun-getirip-satmak/” icon=”” target=”true”]Çin’den Ürün Getirip Satmak[/button][button style=”” color=”uckan-btn–green” size=”uckan-btn–small” link=”https://evdepara.com/ev-ekonomisine-katki-saglamanin-yollari/” icon=”” target=”true”]Ev Ekonomisine Katkı Sağlamanın Yolları[/button]

“Dropshipping Nedir?Detaylı Anlatım 2019” üzerine bir yorum

Yorum yapın